Sledujte náš facebookový profil.

Nic Vám neuteče.

Více zde

  Stále nové a nové akce pro děti.

          Žijte s dětmi naplno:)

           Kalendář akcí zde

Týden respektu k porodu v Příbrami

Slyšeli jste o světovém týdnu respektu k porodu? Chtěli jste se někdy podívat na některou z akcí, která se v rámci tohoto týdne pořádá? Že jste z Příbrami a nic takového se tu nekoná? Rodinné centrum Poupátko při Společnosti Waldorfské školy Příbram vás zve na zajímavou akci právě v rámci týdne respektu k porodu. I v Příbrami se tak mohou letos opět setkat lidé, které téma porodu, ale i mateřství, ženství a jiná související témata nějakým způsobem zajímají a oslovují.  

Letošní, již jedenáctý, světový týden respektu k porodu v ČR proběhne třetí týden v květnu. Po celé republice se bude konat mnoho tematických festivalů a akcí. Je fajn, že Příbram opět nezůstane stranou.  Ve dnech 17. až 18. května bude probíhat série tematických seminářů a zajímavých workshopů. Celý příbramský minifestival respektu k porodu se bude odehrávat 

v zázemí bývalé čajovny Na Zemi v centru města.

"Mottem letošního 11. ročníku je "moje tělo, moje dítě, moje rozhodování", toto více či méně výbušné téma má samo o sobě mnoho úrovní poselství pro ženy i celou společnost. Důraz je kladen na vědomé a osobně zodpovědné rozhodování a volbu v rámci systému péče o těhotnou a dále také miminko a dítě v ČR. Semináře a workshopy jso u otevřené pro všechny ženy i muže, ať už mají porod(y) za sebou nebo se teprve na něj připravují, či mají k porodu jakýkoliv postoj.“ upřesňuje Lucie Kušnírová, spoluorganizátorka celé akce. Program je letos opravdu velmi pestrý a nabitý. Organizátorkám se podařilo letos celou akci rozšířit, získat mnoho lokálních hostů a lektorek, ale také do Příbrami pozvat několik zajímavých osob a lektorek i z větší dálky a se zajímavými tématy. Vzhledem k omezené kapacitě prostoru se doporučuje rezervace vašeho místa předem, přes kontakty uvedené v programu.

"Pro účastníky festivalu jsou připraveny také různé slevové kupóny a vouchery, stánečky s tématickým zbožím a knihami, zdravé občerstvení a samozřejmě také brožurky plné užitečných informací pro přípravu na spokojený porod.“ dodává Lucie Kušnírová.

Přijďte podpořit respekt k porodu přímo tady v Příbrami, přijďte se informovat, sdílet, prožívat a užívat!

 

Odkaz na facebookový profil akce:

https://www.facebook.com/respektkporodupb/

 

Zajímavé odkazy:

Hnutí za aktivní mateřství  - www.iham.cz

www.respektkporodu.cz

Novinky na webu

Akce pro děti v knihovně

 

 Akce knihovny Jana Drdy Příbram, kontakt

Fotka uživatele Knihovna Jana Drdy Příbram.

_______________________________________________________________

Bazar PribramDetem ukončuje provoz


Autor: Hana Čechová, PribramDetem.cz

Datum: 8.5.2018


Od 25.5. vstoupí v platnost nové Opatření o ochraně osobních údajů často uváděné pod zkratkou GDPR. Tato nová legislativa z pochopitelných důvodů vyžaduje přísnější ochranu údajů, které uvádí při registraci každý uživatel našeho bazaru. Vzhedem k naší omezené personální kapacitě nemůžeme potřebnou ochranu zajistit. Proto jsme se rozhodli bazar 24.5. 2018 uzavřít. Všem uživatelům a všem, kteří na bazaru nakupovali se omlouváme a děkujeme za pochopení.

 

Kalendář akcí - Turistický vláček a cesty do Brd


Autor: Pavlína Svobodová, mluvčí MU Příbram

Datum: 8.5.2018


Turistický vláček

Od  1. 5. 2018 do 30. 9. 2018 je o víkendech a státních svátcích opět v provozu Turistický vláček města Příbram. Stejně jako loni jezdí dvěma trasami, to znamená, že v neděli a o státních svátcích letos vláček opět obslouží kromě Svaté Hory i Březové Hory.

Jízdné zůstává stejné jako v loňském roce: 30 Kč za osobu, děti do 12 let ZDARMA, senioři s kartou seniora 10,- Kč.

V období měsíce května bude provoz vláčku částečně omezen. Ve dnech 5. a 6. 5., 12. a 13. 5. 2018 nebude vláček z technických důvodů v provozu.

Od 19. 5. 2018 již vláček pojede dle platného jízdního řádu: http://pribram.eu/volny-cas/turisticky-vlacek.html

 

Opět jezdí turistické spoje do Brd 

Od 1. 5. 2018 jsou rovněž v provozu sezónní turistické spoje do Brd, které jsou součástí platného jízdního řádu linky MHD Příbram č. 5A. Spoje jsou v letošním roce provozovány dva a stejně jako v předchozích letech se jedná o spoje jedoucí o víkendech a státních svátcích (spoj č. 35 a 38).

Jízdní řád linky MHD 5A: http://pribram.eu/files/post/100048/305005.pdf

 

Další informace