Sledujte náš facebookový profil.

Nic Vám neuteče.

Více zde

  Stále nové a nové akce pro děti.

          Žijte s dětmi naplno:)

           Kalendář akcí zde

Kino promítá!! Pro velký zájem se přidává promítání filmu Anděl Páně 2

Vzhledem ke zvýšenému zájmu diváků o filmy v nově zrekonstruovaném kině bude přidáno několik promítání filmu Anděl páně 2. V neděli 18. prosince od 18 hodin a v sobotu 31. prosince od 13,30 a 16 hodin. Na své si přijdou i milovníci 3D filmů, kteří už nemusejí za rozšířeným filmovým zážitkem jezdit až do Prahy. 259 nových a pohodlnějších sedadel se těší na vaši návštěvu!

Nová sedadla ocení i páry, které chtějí prožívat filmový zážitek bez rušivé přepážky – kino dostalo pět dvousedadel. Jedna z řad je určena také pro vozíčkáře. Sedadla instalovala firma HOKO-VH za téměř 1,2 milionu korun (bez DPH). Celkově vyšla úprava podlah, výměna sedaček, nová promítací technologie a odvodnění na více jak 5 milionů korun.

Nejdříve to vypadlo, že se zrekonstruované kino otevře až v lednu. Nakonec ale prošlo kolaudací o více než měsíc dříve. A to i za cenu, že po havárii je kino zprovozněno s drobnými omezeními. „Vlivem havárie vedení požární vody pod podlahou bude prozatím částečně omezen pohyb na schodišti a v chodbě u kinosálu. Práce probíhají za zástěnami a neovlivní provoz kina,“ uvedl místostarosta města Příbrami Václav Švenda. „Snažili jsme se udělat vše pro to, abychom Příbramanům otevřením kina zpříjemnili adventní a vánoční čas,“ doplnil.

Průběh rekonstrukce

V počáteční fázi rekonstrukce byly zjištěny konstrukční anomálie pod podlahou, a to především v horní, tedy vyšší části hlediště. „Geologický průzkum poukázal na dutiny o velikosti až 34 centimetrů. Nemohli jsme vyloučit propad a pokles navážek pod podlahou,“ uvedl místostarosta Václav Švenda. Stavební firma Invessales, která ve výběrovém řízení na úpravu hlediště zvítězila s částkou 2,9 milionu korun (bez DPH), proto provedla kompletní sanaci podloží. V rámci této úpravy pak byla vyměněna podlahová krytina a instalováno nové nouzové osvětlení. Součást stavebních úprav představovalo i odvodnění drenážní šachty ve spodní části hlediště. Dispozice a provoz sálu kina a navazujících prostor zůstaly jinak beze změn, stejně jako propojení na chodby, hygienické zázemí, vstupy nebo šatny.

 

Za kolik?

Záměrem Divadla A. Dvořáka, které kino provozuje, je promítat za minimální ceny, které povoluje distributor.Prakticky to znamená 100 – 130 korun za film ve 2D a 150 – 180 korun za 3D snímek. „Na filmy ve 3D je potřeba si zakoupit speciální brýle. Jejich cena je 22 Kč a jsou určeny pro opakované použití,“ vysvětlil na závěr místostarosta Švenda.

Občerstvení

S nově zrekonstruovaným kinem byla také rozšířena nabídka občerstvení. Za zmínku stojí zejména nový box na popcorn, který tuto pochoutku udržuje v čerstvém a teplotně optimálním stavu. V nabídce je slaná, sladká a sýrová příchuť a popcorn si můžete objednat v různých velikostech balení. Novinkou je to největší, na kterém najdete obrázky filmů, které momentálně „běží“ na plátnech kin. Další novinkou je prodej kukuřičných nachos. Nechybí ani je kvalitní káva a cappuccino, nabídka alko i nealko nápojů a také různé cukrovinky a slané pochutiny.

 

Program kina naleznete zde: http://www.kinopribram.eu/

 

Pavlína Svobodová,

tisková mluvčí

 

Novinky na webu

Akce pro děti v knihovně

 

 Akce knihovny Jana Drdy Příbram, kontakt

Fotka uživatele Knihovna Jana Drdy Příbram.

_______________________________________________________________

Bazar PribramDetem ukončuje provoz


Autor: Hana Čechová, PribramDetem.cz

Datum: 8.5.2018


Od 25.5. vstoupí v platnost nové Opatření o ochraně osobních údajů často uváděné pod zkratkou GDPR. Tato nová legislativa z pochopitelných důvodů vyžaduje přísnější ochranu údajů, které uvádí při registraci každý uživatel našeho bazaru. Vzhedem k naší omezené personální kapacitě nemůžeme potřebnou ochranu zajistit. Proto jsme se rozhodli bazar 24.5. 2018 uzavřít. Všem uživatelům a všem, kteří na bazaru nakupovali se omlouváme a děkujeme za pochopení.

 

Kalendář akcí - Turistický vláček a cesty do Brd


Autor: Pavlína Svobodová, mluvčí MU Příbram

Datum: 8.5.2018


Turistický vláček

Od  1. 5. 2018 do 30. 9. 2018 je o víkendech a státních svátcích opět v provozu Turistický vláček města Příbram. Stejně jako loni jezdí dvěma trasami, to znamená, že v neděli a o státních svátcích letos vláček opět obslouží kromě Svaté Hory i Březové Hory.

Jízdné zůstává stejné jako v loňském roce: 30 Kč za osobu, děti do 12 let ZDARMA, senioři s kartou seniora 10,- Kč.

V období měsíce května bude provoz vláčku částečně omezen. Ve dnech 5. a 6. 5., 12. a 13. 5. 2018 nebude vláček z technických důvodů v provozu.

Od 19. 5. 2018 již vláček pojede dle platného jízdního řádu: http://pribram.eu/volny-cas/turisticky-vlacek.html

 

Opět jezdí turistické spoje do Brd 

Od 1. 5. 2018 jsou rovněž v provozu sezónní turistické spoje do Brd, které jsou součástí platného jízdního řádu linky MHD Příbram č. 5A. Spoje jsou v letošním roce provozovány dva a stejně jako v předchozích letech se jedná o spoje jedoucí o víkendech a státních svátcích (spoj č. 35 a 38).

Jízdní řád linky MHD 5A: http://pribram.eu/files/post/100048/305005.pdf

 

Další informace