Sledujte náš facebookový profil.

Nic Vám neuteče.

Více zde

  Stále nové a nové akce pro děti.

          Žijte s dětmi naplno:)

           Kalendář akcí zde

Cože? Montessori klub? V Příbrami? Tak to je pecka

Příbram je minimálně z jednoho důvodu opravdu pozoruhodné okresní město. Díky náhodě, štěstí, ale i cílené snaze občanů a zástupců města se v našem městě nachází několik různých vzdělávacích modelů, ze kterých si mohou rodiče vybírat. Pro město s velikostí Příbrami to ani z daleka není samozřejmostí. U předškolních dětí můžete uvažovat vedle běžných školek i o školce alternativní, waldorfské, můžete naštěvovat Montessori klub či si pár měsíců počkat na lesní školku, která v současné době vzniká v nedalekém Kozičíně. U školních dětí začínají vedle již zavedené Waldorfské školy nové přístupy nabízet i klasické základní školy. Konkrétně se jedná o otevření bilingvní (dvojazyčné) první třídy na ZŠ Bratří Čapků. Možností je čím dál víc. Je to obrovská výhoda pro rodiče a tento fakt jednoznačně zvyšuje atraktivnost Příbrami pro mladé rodiny.

V tomto článku bychom rádi představili jednu z těchto alternativ běžně rozšířeného vzdělávacího přístupu. Jedná se o Montessori klub. Je určen předškolákům. Mohou v něm poznávat svět, objevovat kouzlo samostatnosti a vlastní zodpovědnosti. Montessori je přístup, který dbá na

 připravenost prostředí. To je uzpůsobeno potřebám dětí, je harmonické (pěkné a uspořádané) a neobsahuje rušivé vlivy. Vše je snadno dostupné. Právě proto přirozeně přitahuje dětskou pozornost a dokáže ji udržet. Děti se mohou rozhodovat, co budou dělat a sami mohou (ti nejmenší za doprovodu rodičů) zakusit, jak se co dělá. Od toho jak a co je třeba připravit až po to jak a kam vše uklidit.

 

Klub se nebojí žádných činností. Děti mohou pracovat s vodou a jinými materiály, ze kterých občas rodiče šílí. Nevadí, že ze začátku vodu nepřelijí bez jejího rozlití po okolí. Důležité je zkoušet, nebát se podnikat a tí se i učit.

Montessori klub má jednu místnost pro děti od 18 měsíců do 3 let a druhou pro děti starší 3 let. Pro rodiče (průvodce těch nejmenších) je dostupné bezplatné úvodní setkání, kde se naučí své děti doprovázet u jednotlivých činností.

Montessori je směr známý tím, že nepřipravuje dětem umělý svět „jako“, ale nabízí jim možnost účastit se reálných činností, které během dne zažívají. Ať se to týká přípravy jídla, oblečení, péče o domácnost, o zvířata nebo o rostliny. Základem je moci si sám vše vyzkoušet. Úměrně věku každého dítěte.

Klub se nachází budova Q-klubu, Březnická 135, Příbram. Otevřeno je každé pondělí a čtvrtek. Přesné informace o otevíracích hodinnách pro menší a větší děti, tak jako i o aktuálním ceníku, najdete na stránkách spolku DaR, provozovatele klubu, www.detiarodice.cz

Koho tento přístup zajímá, může navštívit seminář o Montessori pedagogice, který se koná 8. března v 17:00, v budově knihovny J. Drdy (náměstí T. G. Masryka 156, společenský sál). Vstupné je 50Kč. V případě zájmu se prosím přihlašte mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel. č.: 778 535 927. Seminář je určen rodičům dětí do 6let, pedagogickým pracovníkům i široké veřejnosti.

Novinky na webu

Kalendář akcí - V husí kůži

NE 6.5. 

V HUSÍ KŮŽI

KDE: Příbram, kino, kontakt

KDY: od 16:00 hodin

VSTUPNÉ:  110 Kč

Animovaný film o houseru Pengovi, který žije ve volné přírodě a zažije mnohá dobrodružství.

Výsledek obrázku pro v husí kůži

________________________________________________

Kalendář akcí - Veřejné inline brusleni

NE 29.4. 

VEŘEJNÉ INLINE BRUSENÍ

KDE: Příbram, Zimní stadion, kontakt

KDY: od 18:00 - 20:00 hodin

VSTUPNÉ: 40 Kč

Fotka uživatele Sportovní zařízení města Příbram.

_______________________________________________

Kalendář akcí - Medvědí stezka

SO 5.5. 

MEDVĚDÍ STEZKA

KDE: Lesopark Litavka

KDY: start od 9:00 - 11:30 hodin

STARTOVNÉ: 40 Kč

_______________________________________________

Další informace