Sledujte náš facebookový profil.

Nic Vám neuteče.

Více zde

  Stále nové a nové akce pro děti.

          Žijte s dětmi naplno:)

           Kalendář akcí zde

Černá pastelka v Déčku

Již tuto neděli!!!

 

Život ve tmě není vůbec jednoduchý. V neděli 18. června si od 9 do 20 hodin v D-klubu příbramského divadla v ulici Legionářů můžete alespoň na chvíli vyzkoušet, jak se žije našim nevidomým spoluobčanům. Akci Černobílý svět pořádá Divadlo A. Dvořáka Příbram společně s příbramskou odbočkou Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých České republiky.

Oči jsou pro nás hlavním zdrojem informací o tom, co se děje okolo nás. Zrakem získáváme až 80% všech podnětů. Když někdo zrak ztratí, začne být víc závislý na ostatních smyslech – na sluchu, čichu, hmatu a chuti. Jak funguje váš hmat, čich a sluch, když nevidíte? Víte, že i nevidomí mohou hrát společenské hry? Jak poznají, kterou bankovkou platí? To vše si můžete vyzkoušet v Černé kavárně v D-klubu.

Černá kavárna není pro obyvatele Příbrami žádnou novinkou, ale akce Černobílý svět nabízí víc. Před divadlem si budete moci otestovat chůzi s bílou holí používanou nevidomými k orientaci. Zahrajete si nejznámější sporty zrakově postižených, goalbal a showdown. Poznáte, po čem chodíte, pokud bosou nohou projdete stezku?

Uvidíte ukázky šikovnosti vodicích psů a zároveň se můžete přesvědčit, že i lidé s tímto postižením jsou velmi šikovní. Myslíte si, že slepec nemůže malovat? Tak právě pro vás bude připravena výstavka obrazů nevidomého malíře Karla Červenky, nebo si můžete poslechnout nevidomého zpěváka Radka Žaluda.

Kromě poučení čeká zájemce i zábavný program. Do Černobílého světa se dobrovolně a zdarma zapojily i místní kapely a pěvecké sbory. Příjemné zážitky vám jistě připraví – Pohoda Blues, Origami, Annanna´s, Pyndy z gyndy, Roofers, Bacha baby a Ladies & Gentleman´s.

Život ve tmě není jednoduchý, ale vy si ho můžete vyzkoušet zábavnou formou. A zároveň přispět na podporu veřejné sbírky Bílá pastelka.

Velkým vítězstvím pro pořadatele by bylo, kdyby návštěvníci po této černobílé neděli více chápali život postižených, ale zároveň uměli najít ty správné hodnoty v životech vlastních.

Přijďte s námi nahlédnout do Černobílého světa. Začíná v 9 a konec je plánován okolo 20 hodin.

Srdečně zvou pořadatelé z Divadla Antonína Dvořáka Příbram:

http://www.divadlopribram.eu

 

Novinky na webu

Akce pro děti v knihovně

 

 Akce knihovny Jana Drdy Příbram, kontakt

Fotka uživatele Knihovna Jana Drdy Příbram.

_______________________________________________________________

Bazar PribramDetem ukončuje provoz


Autor: Hana Čechová, PribramDetem.cz

Datum: 8.5.2018


Od 25.5. vstoupí v platnost nové Opatření o ochraně osobních údajů často uváděné pod zkratkou GDPR. Tato nová legislativa z pochopitelných důvodů vyžaduje přísnější ochranu údajů, které uvádí při registraci každý uživatel našeho bazaru. Vzhedem k naší omezené personální kapacitě nemůžeme potřebnou ochranu zajistit. Proto jsme se rozhodli bazar 24.5. 2018 uzavřít. Všem uživatelům a všem, kteří na bazaru nakupovali se omlouváme a děkujeme za pochopení.

 

Kalendář akcí - Turistický vláček a cesty do Brd


Autor: Pavlína Svobodová, mluvčí MU Příbram

Datum: 8.5.2018


Turistický vláček

Od  1. 5. 2018 do 30. 9. 2018 je o víkendech a státních svátcích opět v provozu Turistický vláček města Příbram. Stejně jako loni jezdí dvěma trasami, to znamená, že v neděli a o státních svátcích letos vláček opět obslouží kromě Svaté Hory i Březové Hory.

Jízdné zůstává stejné jako v loňském roce: 30 Kč za osobu, děti do 12 let ZDARMA, senioři s kartou seniora 10,- Kč.

V období měsíce května bude provoz vláčku částečně omezen. Ve dnech 5. a 6. 5., 12. a 13. 5. 2018 nebude vláček z technických důvodů v provozu.

Od 19. 5. 2018 již vláček pojede dle platného jízdního řádu: http://pribram.eu/volny-cas/turisticky-vlacek.html

 

Opět jezdí turistické spoje do Brd 

Od 1. 5. 2018 jsou rovněž v provozu sezónní turistické spoje do Brd, které jsou součástí platného jízdního řádu linky MHD Příbram č. 5A. Spoje jsou v letošním roce provozovány dva a stejně jako v předchozích letech se jedná o spoje jedoucí o víkendech a státních svátcích (spoj č. 35 a 38).

Jízdní řád linky MHD 5A: http://pribram.eu/files/post/100048/305005.pdf

 

Další informace