Sledujte náš facebookový profil.

Nic Vám neuteče.

Více zde

  Stále nové a nové akce pro děti.

          Žijte s dětmi naplno:)

           Kalendář akcí zde

Černá pastelka v Déčku

Již tuto neděli!!!

 

Život ve tmě není vůbec jednoduchý. V neděli 18. června si od 9 do 20 hodin v D-klubu příbramského divadla v ulici Legionářů můžete alespoň na chvíli vyzkoušet, jak se žije našim nevidomým spoluobčanům. Akci Černobílý svět pořádá Divadlo A. Dvořáka Příbram společně s příbramskou odbočkou Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých České republiky.

Oči jsou pro nás hlavním zdrojem informací o tom, co se děje okolo nás. Zrakem získáváme až 80% všech podnětů. Když někdo zrak ztratí, začne být víc závislý na ostatních smyslech – na sluchu, čichu, hmatu a chuti. Jak funguje váš hmat, čich a sluch, když nevidíte? Víte, že i nevidomí mohou hrát společenské hry? Jak poznají, kterou bankovkou platí? To vše si můžete vyzkoušet v Černé kavárně v D-klubu.

Černá kavárna není pro obyvatele Příbrami žádnou novinkou, ale akce Černobílý svět nabízí víc. Před divadlem si budete moci otestovat chůzi s bílou holí používanou nevidomými k orientaci. Zahrajete si nejznámější sporty zrakově postižených, goalbal a showdown. Poznáte, po čem chodíte, pokud bosou nohou projdete stezku?

Uvidíte ukázky šikovnosti vodicích psů a zároveň se můžete přesvědčit, že i lidé s tímto postižením jsou velmi šikovní. Myslíte si, že slepec nemůže malovat? Tak právě pro vás bude připravena výstavka obrazů nevidomého malíře Karla Červenky, nebo si můžete poslechnout nevidomého zpěváka Radka Žaluda.

Kromě poučení čeká zájemce i zábavný program. Do Černobílého světa se dobrovolně a zdarma zapojily i místní kapely a pěvecké sbory. Příjemné zážitky vám jistě připraví – Pohoda Blues, Origami, Annanna´s, Pyndy z gyndy, Roofers, Bacha baby a Ladies & Gentleman´s.

Život ve tmě není jednoduchý, ale vy si ho můžete vyzkoušet zábavnou formou. A zároveň přispět na podporu veřejné sbírky Bílá pastelka.

Velkým vítězstvím pro pořadatele by bylo, kdyby návštěvníci po této černobílé neděli více chápali život postižených, ale zároveň uměli najít ty správné hodnoty v životech vlastních.

Přijďte s námi nahlédnout do Černobílého světa. Začíná v 9 a konec je plánován okolo 20 hodin.

Srdečně zvou pořadatelé z Divadla Antonína Dvořáka Příbram:

http://www.divadlopribram.eu

 

Novinky na webu

Kalendář akcí - V husí kůži

NE 6.5. 

V HUSÍ KŮŽI

KDE: Příbram, kino, kontakt

KDY: od 16:00 hodin

VSTUPNÉ:  110 Kč

Animovaný film o houseru Pengovi, který žije ve volné přírodě a zažije mnohá dobrodružství.

Výsledek obrázku pro v husí kůži

________________________________________________

Kalendář akcí - Veřejné inline brusleni

NE 29.4. 

VEŘEJNÉ INLINE BRUSENÍ

KDE: Příbram, Zimní stadion, kontakt

KDY: od 18:00 - 20:00 hodin

VSTUPNÉ: 40 Kč

Fotka uživatele Sportovní zařízení města Příbram.

_______________________________________________

Kalendář akcí - Medvědí stezka

SO 5.5. 

MEDVĚDÍ STEZKA

KDE: Lesopark Litavka

KDY: start od 9:00 - 11:30 hodin

STARTOVNÉ: 40 Kč

_______________________________________________

Další informace