Sledujte náš facebookový profil.

Nic Vám neuteče.

Více zde

  Stále nové a nové akce pro děti.

          Žijte s dětmi naplno:)

           Kalendář akcí zde

Když jeden pláče ve školce a druhý před ní

Taky jste to zažili nebo zrovna zažíváte? Večer pláč, ráno pláč, cestou ještě větší pláč a ve školce hysterický pláč? Bolí Vás srdce, máte výčitky, strach, že je něco absolutně blbě a Vaše dítě na to doplatí psychickými následky? Nejste sami. Nástup do školky není pro dítě jednoduchá životní etapa a buďme upřímní. Pro nás rodiče někdy taky ne.

Moje kamarádka mi posledních pár dní vypráví svoje prožitky se svým synem, kterému byly tři roky a v pondělí 2.9. nastoupil do mateřské školy. Nečekala to. Věřila, že to půjde celkem dobře. Pláč a naříkání, úzkost, kterou syn projevuje jí vzala půdu pod nohama. A tak pláčí oba. Malý ve školce a ona před ní. Já osobně jsem zažila podobnou situaci jen jednou a žádnému rodiči bych ji nepřála. Proto jsem si říkala, jak na to, aby rodič i jeho dítě tohle šílenství ustáli?

 

Ptala jsem se starších kamarádek, četla články a diskuze. Překvapilo mě, jak časté podobné zážitky spojené s nástupem do školky jsou. A tak jsem si pro případ, že by to zas někdy přišlo, vyvodila následující závěry.

 

  • Když se mi něco takového děje, nejsem špatný rodič, který nedokázal vychovat dítě z ocele a nemám špatné dítě, které se nedokáže pustit maminčiny sukně a statečně vykročit do života. Jen se možná načasování začátku školkové docházky zcela nepotkalo s obdobím ideálního nástupu mého dítěte do školky (jestli by takové vůbec někdy nastaloJ).
  • Zvládneme to. Naše děti i my rodiče.
  • Když si představím, že by mě moje dítě odvedlo někam, kde je hrozně rodičů, půlka z nich brečí, neznám to tam, nechápu proč tam mám být a už vůbec nechápu, proč tam moje dítě nemůže být se mnou a má na práci něco důležitějšího, asi bych taky brečela.
  • Pláč a úzkost dítěte nezaženu přemlouváním, zlobením se, výčitkami ani ničím podobným, co mi občas v zoufalství ujede. A to proto, že mě to taky nepomáhá.
  • Pomáhá mi, když rozumím, co se děje a proč. A tak až se po stopadesáté moje dítě zeptá, proč s ním nechci být, tak mu po stopadesáté musím odpovědět, proč s ním být nemůžu, co budu zatím dělat, proč chci aby do školky šel a taky, že se na něj budu moc těšit. Já jsem s ním totiž moc a moc ráda.
  • Pomáhá mi slyšet, když mi ten od koho to potřebuji, upřímně říká, že mě má rád. Takže toho pro svoje dítě šetřit nebudu.
  • Pomáhá mi slyšet, že mi ostatní věří, že to zvládnu. Ne lhostejně, ale s upřímnou důvěrou.
  • A hlavně mi pomáhá o starostech mluvit. Takže budu mluvit. S dítětem o jeho starostech, s mužem o našich starostech a s kamarádkami o svých. Myslím, že zjistím, že v tom vlastně nejsem sama. A to je fajn.

 

Přeji všem, aby nástupní školkové šílenství rychle pominulo. A jestli se tak ještě nestalo, tak hodně sil.

 

Vaše Hanna, lehce zoufalá matka, která se nevzdává

Novinky na webu

Kalendář akcí - Králíček Petr

SO 24.3. a NE 25.3. 

KRÁLÍČEK PETR

KDE: Příbram, kino, kontakt

KDY: od 14:00 hodin

VSTUPNÉ: 120 Kč

Animovaný rodinný film o králíčku Petrovi, který žije spolu s ostatními zvířátky na farmě.S majitelem farmy se ale zvířátka handrkují o svůj životní prostor.

Výsledek obrázku pro králíček petr

_______________________________________________

Kalendář akcí - Velikonoce v hornickém domku

SO 24.3. a NE 25.3.   

VELIKONOCE V HORNICKÉM DOMKU

KDE: Příbram - Březové Hory, hornický domek, kontakt

KDY: od 10:00 - 17:00 hodin

VSTUPNÉ: 20 Kč

Tradiční předvádění velikonočních zvyků, ukázky rukodělných prací spjatých se slavením Velikonoc v hornickém prostředí. 

Návštěvníci si mohou vše vlastnoručně vyzkoušet – mj. pletení pomlázek, zdobení perníčků a vajec, pečení jidášů či výrobu rákosových píšťalek.

_______________________________________________

Kalendář akcí - Farmářské trhy Příbram

SO 7.4.

FARMÁŘSKÉ TRHY

KDE: Příbram, Hořejší Obora, kontakt na facebooku

KDY: 8:00 - 13:00 hodin

______________________________________________

Další informace