Sledujte náš facebookový profil.

Nic Vám neuteče.

Více zde

  Stále nové a nové akce pro děti.

          Žijte s dětmi naplno:)

           Kalendář akcí zde

Sobotní tvořivé dílničky pro děti = klidné nákupy pro rodiče

Každý rodič někdy zatoužil po možnosti projít se po obchodech, kouknout se co nového mají v nabídce a nakoupit si, dát si kávičku a to všechno v klidu bez dětí. Takový oddech si ale jako rodiče nemůžeme často dovolit. Díky nápadu který dostali v obchodě Handwork.cz v Pražské ulici si však tento luxus můžete od září dopřát každý víkend. Každé sobotní dopoledne

zde nabídnou Vašim dětem hravou a tvořivou zábavu. Přinášíme Vám rozhovor o Sobotních tvořivých dílničkách s Luckou, majitelkou obchodu:

 

Kdy a kde se budou sobotní dílničky pro  děti přesně konat ?

 

Dílničky budou probíhat v prostorech kamenného obchodu s korálky - Handwork v Příbrami, Pražské ul.č. 6 (1.p.), každou sobotu od 9 - 11.30 hod. Vyjímkou jsou soboty, kdy bude zavřeno. Jedná se o ty soboty, na které připadá státní svátek, nebo kdy se náš obchod bude účastnit některé z pořádaných akcí v Příbrami a okolí.

 

Pro koho jsou dílničky určeny ?

 

Tvořivé dílničky jsou vhodné pro tvořílky ve věku od 5 - 12 let, kteří rádi zkouší něco nového.

 

Protože maminky a tatínkové znají svá dítka nejlépe, necháme na jejich uvážení a rozhodnutí, zda je vybraná dílnička vhodná pro jejich dítě.

 

Důležitým předpokladem k účasti na dílničce, hlavně u menších dětí, je schopnost zůstat chvilku bez rodiče a pracovat samostatně nebo za pomoci dospělé osoby.

 

Pokud je váš drobeček mladší a nebo si přeje, aby jste s ním zůstali po dobu tvoření, není problém, budeme rádi.

 

Jak budou sobotní dílničky pro děti probíhat ?

 

Na sobotní dílničky není potřeba se hlásit. S dětmi můžete přijít kdykoliv v čase od 9 do 11:30 hodin. Budou - li děti na dílničce zůstavat sami bez rodiče, je potřeba vyplnit kontaktní telefon.

 

Vyrábění v dílničce je naplánovano přibližně na 30 minut, kdy si dítě vytvoří svůj výrobek. Čas dílničky se může prodloužit či zkrátit v závislosti na dané technice i na věku a šikovnosti dítěte, dále pak podle množství vyráběných výrobků ( počet výrobků bude předem domluven ).  V tomto čase se budeme dítku věnovat, vysvětlíme mu, co bude v vyrábění potřebovat, jak postupovat i čemu se vyvarovat.

 

Pro děti budou připraveny omalovánky, pro případ, že by děti zvládly výrobek dřívě než přijdou rodiče.

 

Co si budou moci tvořílci na dílničkách vyrobit ?

 

Postupně si budou moci vyzkoušet práci s papírem, korálky, plstí, mosgumou, dřevem, fimem i dalšími materiály, které jsou na trhu k dostání. Děti si odnesou domů různé výrobky jako třeba náramky, ozdobné zápichy do květináčů, magnetky, závěsy do oken, přáníčka... Zařazovat budeme i dílničky s recy tvořením, při kterých se bude pracovat s materiálem, který najde doma každý, jako jsou třeba pet lahve.

 

Kde je možné najít rozpis a informace k naplánovaným dílničkám ?

 

Dílničky jsou plánovány s dostatečným předstihem. Jejich rozpis najdete v kamenném obchodě Handwork, na Fb i na našich internetových stránkách www.handwork.cz, v kurzech a akcích pod označením "Sobotní tvořivá dílnička". Při otevření vybrané dílničky získáte veškeré potřebné informace - co se bude vyrábět i jaké je cena dílničky. Cena se odvíjí od cen materiálů, které budeme používat.

 

Případné dotazy:

 

- telefonicky - 732 46 10 45

 

- mailem - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

- osobně v kamenné prodejně Handwork v Příbrami, Pražská 6 (1.patro, průchod mezi Jiráskovými sady a Pražskou ulicí) od Po do Pá - 9:00 - 17:00, So - 9:00 - 12:00 (v období letních prázdnin zavřeno).

 

Novinky na webu

Akce pro děti v knihovně

 

 Akce knihovny Jana Drdy Příbram, kontakt

Fotka uživatele Knihovna Jana Drdy Příbram.

_______________________________________________________________

Bazar PribramDetem ukončuje provoz


Autor: Hana Čechová, PribramDetem.cz

Datum: 8.5.2018


Od 25.5. vstoupí v platnost nové Opatření o ochraně osobních údajů často uváděné pod zkratkou GDPR. Tato nová legislativa z pochopitelných důvodů vyžaduje přísnější ochranu údajů, které uvádí při registraci každý uživatel našeho bazaru. Vzhedem k naší omezené personální kapacitě nemůžeme potřebnou ochranu zajistit. Proto jsme se rozhodli bazar 24.5. 2018 uzavřít. Všem uživatelům a všem, kteří na bazaru nakupovali se omlouváme a děkujeme za pochopení.

 

Kalendář akcí - Turistický vláček a cesty do Brd


Autor: Pavlína Svobodová, mluvčí MU Příbram

Datum: 8.5.2018


Turistický vláček

Od  1. 5. 2018 do 30. 9. 2018 je o víkendech a státních svátcích opět v provozu Turistický vláček města Příbram. Stejně jako loni jezdí dvěma trasami, to znamená, že v neděli a o státních svátcích letos vláček opět obslouží kromě Svaté Hory i Březové Hory.

Jízdné zůstává stejné jako v loňském roce: 30 Kč za osobu, děti do 12 let ZDARMA, senioři s kartou seniora 10,- Kč.

V období měsíce května bude provoz vláčku částečně omezen. Ve dnech 5. a 6. 5., 12. a 13. 5. 2018 nebude vláček z technických důvodů v provozu.

Od 19. 5. 2018 již vláček pojede dle platného jízdního řádu: http://pribram.eu/volny-cas/turisticky-vlacek.html

 

Opět jezdí turistické spoje do Brd 

Od 1. 5. 2018 jsou rovněž v provozu sezónní turistické spoje do Brd, které jsou součástí platného jízdního řádu linky MHD Příbram č. 5A. Spoje jsou v letošním roce provozovány dva a stejně jako v předchozích letech se jedná o spoje jedoucí o víkendech a státních svátcích (spoj č. 35 a 38).

Jízdní řád linky MHD 5A: http://pribram.eu/files/post/100048/305005.pdf

 

Další informace