Sledujte náš facebookový profil.

Nic Vám neuteče.

Více zde

  Stále nové a nové akce pro děti.

          Žijte s dětmi naplno:)

           Kalendář akcí zde

Nevyšla Vám školka? V Příbrami jsou i jiné možnosti

Vzhledem k otevření nových mateřských škol v minulém roce se dá očekávat, že letos bude neúspěšných žadatelů méně než v minulých letech. I přesto ale budou. Jaké máte možnosti v případě, že se Vaše dítě do školky nedostane? Nebo když potřebujete jít do práce dřív než ve 3 letech dítěte a dvouletého prcka nedostanete skoro nikam?

Nevěšte hlavu. V Příbrami existují v současné době 3 alternativy, jak zajistit péči o předškolní děti. Jsou jimi Lesní klub Kopretina, Lesní klub Wlese a Dětské studio Kolotoč. Každá nabízí něco jiného.

Lesní klub Kopretina funguje v Příbrami již několik let. Jedná se o dětský klub inspirovaný lesní

mateřskou školkou. Integruje různé pedagogické směry, které jsou založeny na respektu, objevování a kontaktu s přírodou. Tak jako všechny ostatní alternativy v Příbrami je I tento klub placenou službou. Každodenní celodenní péče o dítě stojí rodiče 4000,-Kč měsíčně. Je možné platit pouze půldny či jednotlivé dny. Když jsme se zajímali, jak se Kopretině daří, zastihli jsme je při sběru pampelišek na pampeliškový med. Děti sbírali o sto šest a s učitelkami u toho zpívali písničky. Výsledek byl opravdu sladký. Vzali jsme si pro Vás I recept (na konci článku). Více o Lesním Klubu Kopretina se dočete více na http://lkkopretina.webnode.cz/o-nas/:

Lesní klub Wlese je lesní školkou zřízenou rodiči, kteří chtěli v minulém roce umístit své dítě v nové Waldorfské školce. Ta však nakonec otevřena nebyla. Jelikož zástupci města Příbram deklarovali zřízení takové školky od ledna roku 2015, je pravděpodobné, že Lesní klub Wlese přejde pod nově zřízenou školku a zařadí se spolu s fungující waldorfskou třídou Sedmikráska do seznamu městských mateřských škol. V současné době je také placenou službou. Celodenní péče děti stojí 3300 Kč. Možná je I dvou či třídenní docházka. V klubu se uplatňuje waldorfská pedagogika, která respektuje individuální rytmus dítěte. Více o klubu zde http://www.wlese.cz/

Poslední alternativou je Dětské Studio Kolotoč. Jedná se o zařízení, které nabízí profesionální hlídání dětí jak přímo v Kolotoči, tak I v domácnosti dítěte. Ve studiu KOLOTOČ si můžete nechat pohlídat děti od 3 měsíců dál. K dispozici je vybavená herna a zahrádka. Podrobný ceník naleznete zde http://www.studiokolotoc.cz/cenik1.html . Studio Kolotoč nabízí I různé aktivity pro děti, které mohou děti navštěvovat jak sami tak s rodiči. Více o aktivitách v Kolotoči najdete v naší sekci Aktivity pro děti. Kontakt na Dětské studio Kolotoč najdete zde http://www.studiokolotoc.cz/kontakt.htmlKopretinový recept na pampeliškový med: 400 květů pampelišek svaříme se 2l vody a pokrájeným citronem (přidat můžeme pomeranč, meduňku, mátu...), od bodu varu 15 minut, pak plotnu vypneme a necháme louhovat. Za 24 hodin scedíme, přisypeme 2 kg cukru a vaříme a vaříme, až cítíme tu krásnou vůni jara a zlatavá barva táhnoucího medu prozradí, že je hotovo.

Novinky na webu

Akce pro děti v knihovně

 

 Akce knihovny Jana Drdy Příbram, kontakt

Fotka uživatele Knihovna Jana Drdy Příbram.

_______________________________________________________________

Bazar PribramDetem ukončuje provoz


Autor: Hana Čechová, PribramDetem.cz

Datum: 8.5.2018


Od 25.5. vstoupí v platnost nové Opatření o ochraně osobních údajů často uváděné pod zkratkou GDPR. Tato nová legislativa z pochopitelných důvodů vyžaduje přísnější ochranu údajů, které uvádí při registraci každý uživatel našeho bazaru. Vzhedem k naší omezené personální kapacitě nemůžeme potřebnou ochranu zajistit. Proto jsme se rozhodli bazar 24.5. 2018 uzavřít. Všem uživatelům a všem, kteří na bazaru nakupovali se omlouváme a děkujeme za pochopení.

 

Kalendář akcí - Turistický vláček a cesty do Brd


Autor: Pavlína Svobodová, mluvčí MU Příbram

Datum: 8.5.2018


Turistický vláček

Od  1. 5. 2018 do 30. 9. 2018 je o víkendech a státních svátcích opět v provozu Turistický vláček města Příbram. Stejně jako loni jezdí dvěma trasami, to znamená, že v neděli a o státních svátcích letos vláček opět obslouží kromě Svaté Hory i Březové Hory.

Jízdné zůstává stejné jako v loňském roce: 30 Kč za osobu, děti do 12 let ZDARMA, senioři s kartou seniora 10,- Kč.

V období měsíce května bude provoz vláčku částečně omezen. Ve dnech 5. a 6. 5., 12. a 13. 5. 2018 nebude vláček z technických důvodů v provozu.

Od 19. 5. 2018 již vláček pojede dle platného jízdního řádu: http://pribram.eu/volny-cas/turisticky-vlacek.html

 

Opět jezdí turistické spoje do Brd 

Od 1. 5. 2018 jsou rovněž v provozu sezónní turistické spoje do Brd, které jsou součástí platného jízdního řádu linky MHD Příbram č. 5A. Spoje jsou v letošním roce provozovány dva a stejně jako v předchozích letech se jedná o spoje jedoucí o víkendech a státních svátcích (spoj č. 35 a 38).

Jízdní řád linky MHD 5A: http://pribram.eu/files/post/100048/305005.pdf

 

Další informace