Sledujte náš facebookový profil.

Nic Vám neuteče.

Více zde

  Stále nové a nové akce pro děti.

          Žijte s dětmi naplno:)

           Kalendář akcí zde

Jděte si do příbramské nemocnice hrát !

Příbramská nemocnice prošla za poslední roky velkými změnami. A to nejen ve vzhledu budov a jednotlivých oddělení, ale hlavně v přístupu k pacientům a veřejnosti. Pomalu, ale jistě se stává místem, kde se nejen léčí, ale i „žije“.

V prostoru nemocničních chodeb v přízemí se zabydlela Galerie gaudii gratia. Po dobách, kdy chodby nemocničních zařízení zdobily hlavně obrázky ze starých kalendářů, je vystavování děl obvykle regionálních autorů pro návštěvníky příjemným oživením. Jenom od Vánoc proběhly v nemocnici již tři veřejné koncerty. Vánoční Ginevra, gospelové zpěvy

či vystoupení sboru se skladbami klasických autorů přivedly do nemocnice veřejnost a pacienty vytrhly z každodenního nemocničního rytmu. V březnu 2012 nemocnice otevřela veřejnosti nemocniční jídelnu, kde za nízké ceny nabízí každý den mimo jiného i 4 hlavní jídla, z toho jedno dietní. Z vlastní zkušenosti si dovolím tvrdit, že kvalita a chuť jídel připravovaných nemocniční jídelnou se za posledních několik let výrazně zlepšila. Což teď nemusí těšit pouze pacienty, ale i maminky, které při vyřizování úřadů či nákupů ve staré Příbrami hledají v době oběda místo, kde by se mohly se svými dětmi dobře a levně najíst.

Otevřenost nemocnice vůči veřejnosti je dle našeho názoru skvělý krok, který povede k větší důvěře občanů města a při nutné hospitalizaci člověku zjednoduššuje pobyt. Protože, když si do nemocnice mohu zajít, zcela zdráv, na jídlo, na kávu, na koncert nebo si prohlédnout fotografie či obrazy, nevnímám prostředí při případné hospitalizaci tak cize jako dřív. A pokud se chcete přesvědčit o změnách, kterými příbramská nemocnice za poslední dobu prošla, osobně a zcela bez diagnozy, využijte 31.května Den otevřených dveří. Vezměte s sebou děti a jděte si hrát. Čekají na Vás dětské hry a soutěže, zdravotní klauni, komentované prohlídky některých oddělení, možnost preventivních vyšetření či rozhovoru s lékařem, ukázky canisterapie, která se běžně v příbramské nemocnici používá při rekonvalescenci některých pacientů a další a další zajímavosti. Uvidíte, bude se Vám pak při případné hospitalizaci lépe stonat a Vaše děti se budou možná nemocnice a lékařů méně bát. Jenom to parkování budete muset přežít:) Více informací o této akci najdete v našem Kalendáři akcí.

hanna

Novinky na webu

Akce pro děti v knihovně

 

 Akce knihovny Jana Drdy Příbram, kontakt

Fotka uživatele Knihovna Jana Drdy Příbram.

_______________________________________________________________

Bazar PribramDetem ukončuje provoz


Autor: Hana Čechová, PribramDetem.cz

Datum: 8.5.2018


Od 25.5. vstoupí v platnost nové Opatření o ochraně osobních údajů často uváděné pod zkratkou GDPR. Tato nová legislativa z pochopitelných důvodů vyžaduje přísnější ochranu údajů, které uvádí při registraci každý uživatel našeho bazaru. Vzhedem k naší omezené personální kapacitě nemůžeme potřebnou ochranu zajistit. Proto jsme se rozhodli bazar 24.5. 2018 uzavřít. Všem uživatelům a všem, kteří na bazaru nakupovali se omlouváme a děkujeme za pochopení.

 

Kalendář akcí - Turistický vláček a cesty do Brd


Autor: Pavlína Svobodová, mluvčí MU Příbram

Datum: 8.5.2018


Turistický vláček

Od  1. 5. 2018 do 30. 9. 2018 je o víkendech a státních svátcích opět v provozu Turistický vláček města Příbram. Stejně jako loni jezdí dvěma trasami, to znamená, že v neděli a o státních svátcích letos vláček opět obslouží kromě Svaté Hory i Březové Hory.

Jízdné zůstává stejné jako v loňském roce: 30 Kč za osobu, děti do 12 let ZDARMA, senioři s kartou seniora 10,- Kč.

V období měsíce května bude provoz vláčku částečně omezen. Ve dnech 5. a 6. 5., 12. a 13. 5. 2018 nebude vláček z technických důvodů v provozu.

Od 19. 5. 2018 již vláček pojede dle platného jízdního řádu: http://pribram.eu/volny-cas/turisticky-vlacek.html

 

Opět jezdí turistické spoje do Brd 

Od 1. 5. 2018 jsou rovněž v provozu sezónní turistické spoje do Brd, které jsou součástí platného jízdního řádu linky MHD Příbram č. 5A. Spoje jsou v letošním roce provozovány dva a stejně jako v předchozích letech se jedná o spoje jedoucí o víkendech a státních svátcích (spoj č. 35 a 38).

Jízdní řád linky MHD 5A: http://pribram.eu/files/post/100048/305005.pdf

 

Další informace