Zoufalá matka přeje do nového roku (2)

S radostí musím prohlásit, že letošní rok považuji za úspěšný již tím, že přání do nového roku Vám po vlnách internetu posílám už 13. ledna. Dokázala jsem se tak vejít do limitu, po kterém začíná být zasílání PF považováno spíše za projev čirého zoufalství než za milou pozornost.

Začnu trochu ze široka, ale Vy mi to snad odpustíte. Letošní Vánoce byly u nás první, které jsem absolvala jako rodič dvou dětí vnímajích víc než jen žárovky na stromečku. Musím přiznat, že mě náročnost role organizátora a tvůrce Vánoční pohody dost překvapila. Vždyť Štědrý den byla vždycky pohoda, klid, koledy, stromeček. Nikdo mi neřekl, že to není samo sebou. Neřekli mi,že příprava začíná už v listopadu, kdy radostné snahy zapojit děti do výroby cukroví často končí zcela neočekávanými výsledky. Že vymyslet systém úschovy dárků, tak, aby je pak Ježíšek nenosil přes celý byt nebo nevyhledával podezřele dlouho, není vůbec jednoduché. Že místa úschovy je třeba dobře, ale zároveň nenápadně označovat. Že je opravdu chytré uvařit si, co jde, předem, protože jinak strávíte Štědrý den u plotny. Že využívání moderní techniky při navozování iluze návštěvy Ježíška má svá rizika, hlavně, když si zvoneček uložíte jako zvonění a pak si ho nedokážete ani po vymazání aplikace zase vypnout. Já to netušila!!!

A tak bych Vám všem, rodičům i prarodičům, po této zkušenosti chtěla do nového roku popřát.... Ať Vaše děti, tak jako já, nemají tušení, kolik Vaší námahy, nervů a energie stojí to, že je jim doma hezky. Že se s Vámi cítí milované a v bezpečí. Protože to, podle mě, znamená, že se Vám to daří. Ať chvil, kdy se dokážete zastavit, povznést se nad únavu, vztek a já nevím, co ještě, dívat se na své děti jako na ty nejkrásnější drahokamy, které objevují svět, je v roce 2016 co nejvíce. Hodně zdraví a štěstí Vám za celou Pribramdetem.cz přeje Vaše Zoufalá matka, která se nevzdává

Další informace