NA PLEŠIVEC A SMARAGDOVÉ JEZÍRKO - reportáž z výletu (2)

Je květen, sluníčko a naše výletová reportérka Lu.Si vyráží na další výpravu. Kam? No přece na Plešivec. S kým? No přeci s dětmi:)

Výchozí bod: lesní parkoviště mezi Běřínem a Běštínem

Kilometráž: parkoviště – Plešivec a zpět: 3 km, parkoviště – Plešivec – Smaragdové jezírko - parkoviště: 6 km

Časový rozvrh: autem dohromady 45 minut, výlet 3 – 4 hodiny, spíše celodenní akce

Děti: od 0 let manduca, nosidlo, se silným tatínkem i terénní kočár, od 3 let pěšky

Sezóna: letní

S přáteli z Prahy máme v půl jedenácté sraz na parkovišti u Běřína. Vyjíždíme kolem desáté po silnici číslo 118 směr Jince, v Jincích míjíme náměstí

Číst dál...

NA ROZHLEDNU STUDENÝ VRCH - reportáž z výletu (2)

Jelikož jsme přesvědčeni, že velikonoční chumelenice Jaro nezastaví, přinášíme Vám další z reportáží naší výletové zpravodajky Lu.Si. Výlety k jarnímu slunci totiž jednotnačně patří....a to i na Studený vrch:

Výchozí bod: parkoviště mezi Hostomicemi a obcí Trnová

Kilometráž: parkoviště – Studený vrch a zpět: 4 km

Časový rozvrh: autem tam a zpět – 50 minut, pěšky k rozhledně a zpět – asi 2,5 hod. - půldenní akce

Děti: od 0 let kočár, manduca, nosidlo, od 3 let pěšky

Občerstvení: v sezóně (duben – září) na rozhledně, jinak vlastní

            Je březnová neděle s prvním letošním sluncem, takže lákáme přátele s dětmi do lesa. Dneska pojedeme o trochu dále, a to po dálnici na Dobříš, kde zahneme na silnici číslo 114 směr Hostomice. Projedeme vesnicí Trnová a asi 3 km za vesnicí narazíme na malé parkovišťátko u autobusové zastávky, kde vede asfaltová silnice doprava (po té se ale nevydáme) a lesní cesta vlevo (ta je naše). Zaparkujeme auto, vyndáme děti a dvojkočár, miminko opět putuje do

Číst dál...

Z ORLOVA K HÁJOVNĚ S JELENEM A ZPĚT - reportáž z výletu (2)

Po nějaké době se nám podařilo navázat na dávné pokusy o publikování popisů výletů, které je možné podniknout s dětmi v okolí Příbrami. Našli jsme akční maminku Lu.Si, která Vám bude přinášet reportáže z výletů, které se svými dětmi podnikla. Nebudou chybět informace o možnosti dopravy, použití kočáru, typů na místa k jídlu i kojení a jiné. Takže vzůru k Hájovně s jelenem:)

Výchozí bod: Orlov – parkoviště pod Třemošnou

Kilometráž: Orlov – hájovna a zpět : 3 km, Orlov – Pilská nádrž a zpět: 6 km

Časový rozvrh: půldenní akce

Děti: od 0 let kočár, manduca, nosidlo, od 3 let pěšky

Občerstvení: Restaurace Orlov

Jedná se o krásný krátký výlet, vhodný pro celé rodiny i pro maminky samotné s dětmi. Na místo možno dorazit autem či MHD (linka č. 5A, 5B), my volíme auto. Na místě vyndáváme dvojkočár, miminko jde do kočáru, starší syn Rafael (2 roky) bude ťapat. Stojíme-li čelem k vrcholu Třemošná (na ten nám ukáže rozcestník), dáme se směrem vlevo. Hned na parkovišti jsou altány, kde se dá kojit nebo hromadně najíst. Na parkoviště sem tam zajíždí autobus nebo auta ze stavby k nemalé radosti mladších kloučků, v tu chvíli je ovšem třeba zásadně

Číst dál...

Reportáže z výletů

POHÁDKOVÝ LES V KAMÝKU NAD VLTAVOU

 

V neděli 1.9.2013 jste se mohli místo v Kamýku nad Vltavou ocitnout v pohádce. Už na kraji lesa Vás zdravila Marfuša a dědeček Hříbeček, Motýl Emanuel a Maková panenka Vám připravili úkol, jehož splnění osladili koláčkem,u piráta jste si mohli vyrazit minci přímo z pokladu, u čarodejnice si naloupat perníček, čerti Vás na zřícenině hradu Vrškamýk trošičku postrašili zrovna poté, co se Vám podařilo otočit hloupého Honzu na druhý bok, u Rákosníčka jste si vylovili zářivou hvězdu, u Šmoulů se napojili, u Trautenberga s Krakonošem našli sojkuPráskačku a u Vodníka ulovili pořádnou štiku. A to si pište, že ten opečený buřt jste si na konci cesty opravdu zasloužili. Pohádkový les je v Kamýku nad Vltavou každoroční tradiční akcí. Takže neváhejte a za rok se jeďte do pohádky taky podívat. Když budete sledovat Kalendář akcí PRIBRAMDETEM.cz, určitě Vám neunikne.

 

PODBRDSKÉ MUZEUM V ROŽMITÁLE POD TŘEMŠÍNEM

 

Podbrdské muzeum připravilo na prázdniny interaktivní výstavu Z říše loutek a pohádek. Zbývá ještě pár dní do koncie výstavy dní.

Výstava je určena především rodinám s dětmi nabízí řadu aktivit.

Představuje 12 různých pohádkových scén - Čert a Káča, Obušku z pytle ven, Kašpárek v pekle, O nezbedných kůzlátkách, Čaroděj ze země OZ….

Děti si mohou obléci pohádkový kostým Karkulky nebo mušketýra, mohou si vyzkoušet, jaké to je být loutkou, vodit opravdové loutky, vyrobit loutku nebo rekvizitu do pohádky nebo si loutkovou pohádku zahrát.

Podbrdské muzeum skýtá pro rodiny jedno velké pozitivum a to je krásné veliké hřiště s prolézačkami pro mladší i starší děti. Hřiště leží za stodolou u řeky. Přístupná je i rozhledna přímo v prostoru hřiště. Návštěvu muzea velmi doporučujeme. Výstava potrvá do 14. 9. 2013, kontakt

 

Další informace