Čisté zadky na cestách bez vlhčených ubrousků

Patří Vaše dítě mezi ty, které se opruzují, jen vidí plínku? Dráždí jeho citlivou kůži i utírání zadečku těmi nejsenzitivnějšími vlhčenými ubrousky? Jak to má ale člověk řešit, když je celý den mimo domov a nemá k dispozici vodu?!

Máme pro Vás velmi jednoduchý tip od jedné z příbramských maminek. Vlhčené ubrousky lze velmi snadno nahradit mycími a ochrannými pěnami, které se používají při mytí ležících inkontinentních pacientů (např. Menalind). Jedná se o produkty profesionální ošetřovatelské péče a proto kůži nedráždí. Naopak často pomohou v hojení opruzenin. Jsou běžně dostupné v lékárnách a zdravotnických potřebách. V pohodě se vejdou do přebalovací tašky (jsou velké zhruba jako standardní

sprejový deodorant). Stačí nastříkat pěnu na zadeček a setřít papírovým kapesníkem, látkovou plínkou nebo jakoukoli jinou jemnou textilií. Cena spreje se pohybuje kolem 130 – 150 Kč, záleží na druhu. Vydrží dlouho, takže rozhodně nejde o dražší variantu než jakou představují vlhčené ubrousky.

Jelikož nás mnohokrát překvapilo, co všechno lze umýt vlhčenými ubrousky, když čistící prostředky selžou, volba „pěnové koupele na sucho“ je pravděpodobně šetrnější způsob čištění dětských zadečků, než otírání napuštěnými ubrousky. Zkuste to a dejte nám vědět, jak jste byli spokojeni.

Máte jinou vychytávku, o kterou byste se rády podělily s ostatními rodiči? Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Moc rádi ji zveřejníme. Tým PRIBRAMDETEM.CZ

Další informace